Diagram
Az előző bejegyzésünkben megismerkedtünk azokkal a dokumentumokkal amivel a folyamataink fejlesztése során érdemes használnunk.
Szóródási vagy más néven korrelációs diagram.
A szóródási diagrammal általában két tényező közötti kapcsolat jellegét szokás vizsgálni. Ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy úgy gyűjtünk adatpárokat két egymással kapcsolatosnak ítélt tényezőről, hogy azokról tudjuk valamilyen jelenséget leírnak. Azaz, két jelenség mennyire függ össze. Például: mennyire erős a kapcsolat egy gyártó gép hőmérsékletének változása és a gép teljesítménye között

Pareto diagram

ISIKAWA diagram
ISIKAWA vagy ahogy sokan ismerik halszálka diagram segítségével meg tudhatjuk egy bizonyos esemény kiváltó okait. Minőségbiztosítás szempontjából, hiba elemzés során a diagram megmutatja az összes olyan faktort ami a hibát okozhatta. Ugyan ebből az okból, már a termék tervezése során is kiválóan azonosíthatjuk azokat a tényeket amivel egy esetleges meghibásodást megelőzhetünk.
A módszer lényege, hogy a halszálka segítségével csoportokba rendezhetőek a lehetséges okok és ezeket különböző kérdések segítségével, brainstorming keretek között kibontjuk.
Ezek a csoportok a következők:
--> Man (ember)
--> Methode (módszer)
--> Machine (gép)
--> Material (anyag)
--> Measure (mérés)
--> Milieu (környezet)

Fa diagram
A fa diagramot, szokás döntési fának is hívni. Miért? Mert, formája egy faágra hasonlít. Egyszerű, de még is nagyszerű. Számomra a leghatékonyabb egy-egy FMEA elkészítése során, mivel sokkal jobban átlátom vele az ok okozati összefüggéseket, egyes döntési lehetőségeket és az esetleges következményeket.

Keressen bátran

Felkeltettem érdeklődését, kérdése vagy kérése van? Esetleg ajánlatot szeretne kérni?
Ne habozzon keressen bátran és választ találunk az Ön problémáira is.
.